Karan Johar, Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani ile Yılın Yönetmeni Ödülünü Kazandı

SuGiBi

New member
Film yapımcısı Karan Johar yılın yönetmeni ödülünü aldı

Yeni Delhi:

Film yapımcısı Karan Johar Salı günü, yapımcı Aditya Chopra ve süperstar Shah Rukh Khan'ın, 25 yıllık sinema kariyerini borçlu olduğu hayatının “iki temel direği” olduğunu söyledi.

Johar, Chopra'nın ilk yönetmenlik denemesinde yardımcı oldu ve kısa bir rol oynadı. Dilwale Dulhania Le JayengeKhan ve Kajol'un başrollerini paylaştığı 1995 yapımı müzikal romantik film. Üç yıl sonra her iki oyuncu da ön plana çıktı Kuch Kuch Hota Hai bu Johar'ın yönetmen olarak başlangıcını işaret ediyordu.

“Aditya Chopra ve Shah Rukh Khan'la tanışmak da kaderimin bir parçasıydı. Bugün burada oturmamın iki temel dayanağı, iki nedeni. Hakkımda kendimde görmediğim bir şeyi kabul ettiler. Onlara her zaman minnettar olacağım. Bunun için gerisi büyük bir tutkuydu… Ben de en az benim kadar samimi olabilirdim ama inanç sisteminiz böyle güçlü pozisyonlarda olmadığında ne olurdu? Her şeye göğüs gerebilecek kadar güçlüydüm. Ama şanslıydım ki mücadelelerim daha sonra geldi. İlk adımım, benimle kan bağı veya aile bağı olmayan iki kişinin bana güçlü bir şekilde inanmasıydı, “Bunun kaderle çok ilgisi var. sıkı çalışmadan hiçbir şey olmuyor” dedi film yapımcısı.

Johar, Tüm Hindistan Yönetim Derneği'nin (AIMA) dokuzuncu Ulusal Liderlik Toplantısına katılmak üzere ulusal başkentteydi ve burada 2023'ün 'yılın yöneticisi' ödülüyle onurlandırıldı. Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani.

Etkinlikte şömine başında sohbet eden 51 yaşındaki oyuncu, kariyerine, hatalarına, başarısızlıklarına ve sinemanın toplumdaki rolüne baktı.

Sadece Khan ve Chopra değil, merhum yapımcı Yash Johar'ın oğlu Johar da, kendi ana filmi Dharma'da rol alan Amitabh Bachchan gibi büyürken örnek aldığı aktörlerle çalışırken profesyonel bir bakış açısına sahip olmanın kolay olmadığını söyledi. gibi yapım filmleri Dostana (1980) ve Agneepath (1990).

Johar, ikinci yönetmenlik macerasında ilk kez Bachchan'ı yönetmeye ilişkin ilginç bir anekdot paylaştı Kabhi Khushi Kabhie Gham.

“Onu yönetmeden bir gün önce bayıldığımı hatırlıyorum… Yönetmen olmama, talimat vermeme izin verdiği için Amit amcaya minnettarım” diye hatırladı.

gibi filmlerle de tanınan yönetmen Kabhi Alvida Na Kehna, Benim Adım Khanve geçen yılın hiti “Rocky Aur Rani…”, geçmiş başarılara güvenmeye inanmadığını söyledi.

“Başarısızlık ve başarı ile aynı şekilde başa çıkabilirseniz, her zaman başarılı bir insan olursunuz. Bu, başarıyı sadece parayla eşitlediğiniz anlamına gelmez. Bunu kendi mutluluğunuzla ve içinizde hissettiğiniz şeyle eşitlersiniz. Ben “Başarısızlığı kabul ediyorum, kabul ediyorum ve kucaklıyorum. Ben de analiz ediyorum ve devam ediyorum. Ancak en hızlı ilerlediğim şey başarıdır, çünkü başarılarımıza yaslanmak çok fazla zaman kaybıdır” dedi.

Başbakan Narendra Modi'nin filmlerin yumuşak güç olduğu yönündeki yorumlarını hatırlatan Johar, sinemanın “son derece etkilenebilir bir araç” olduğunu söyledi.

“İletişimimiz aracılığıyla milyonlarca insanla bağlantı kurabildiğimizde etkileyici bir yumuşak güç oluyoruz. Neyin iyi neyin kötü olduğunun sonuçlarını defalarca fark ettik.

“Muazzam bir güce sahibiz ve bu nedenle, muazzam bir güç, muazzam bir sorumluluk getirir… Neyi yansıttığımızı, ne söylediğimizi, biraz dikkatli ve duyarlı bir şekilde hesaba katmalısınız çünkü insanlar söylenen sözü ciddiye alıyorlar” diye ekledi.

Tek bir filmin toplumun dokusunu değiştiremeyeceğini ancak sinemanın kadınların güçlendirilmesi gibi büyük konuları vurgulayabileceğini söyledi.

“Hiçbir şey bir gecede olmaz, ancak toplumumuzun bilincinin, sinemanın son on veya on beş yılda yansıttıkları sayesinde önemli ölçüde arttığına inanıyorum. Elbette bunun bir de ters tarafı var. Zararlı olmaya devam eden filmler. Ancak umarım bu film yapımcıları sahip oldukları platformun ve seslerinin öneminin farkına varırlar.” diye ekledi Johar.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)