Eski eş Halis Özgür: Bergen sinemasının çekimlerine müsaade etmeyeceğim

Aslıhan

Active member
Müzikçi Bergen’in hayatı yakın vakitte sinema olacak. Acıların hanımı olarak bilinen ve eski eşi tarafınca öldürülen Bergen’in eski eşi Halis Özgür, sinemanın yapımcılarına reaksiyon gösterdi. Özgür, ‘Benim müsaadem olmadan kimse bu sineması çekemez.’ dedi.

Arabesk müziğin en sevilen seslerinden müzikçi Bergen, 1988 yılında eski eşi Halis Özgür tarafınca öldürülmüştü. hayatı sinema olacak olan Bergen’in eski eşi Halis Hür, Magazin Kolik’ten Ayça Öztorun’a konuştu. Hür, çekimler için kendisinden müsaade alınması gerektiğini lakin bu biçimde bir şey olmadığını belirtti. Sinemanın palavra yanlış bilgilerle süsleneceğini söyleyen Özgür, ‘Gerek medyada, gerek toplumsal ağlarda hakkımızda biroldukca şey yazıldı. Bu vakte kadar evliliğim ve nahoş kararın sebebini niyesini ayrıntısıyla kimseye konuşmamaya itina gösterdim. aslına bakarsanız karşılıklı acılar çektik. Daha fazla konuşulmasını hiç bir vakit istemedim. Kimse bilmez meskenin ortasında neler yaşandığını. Kimse bilemez kapalı kapılar arkasında ruhsal şiddetin en alasını kimin görüp kimin görmediğini! Bu niçinle sinemacılara şu tavsiyede bulunuyorum; palavra yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz sinemadan vazgeçin. Siz kimden icazet aldınız? Kime sordunuz? Merhum Belgin, Bergen olmazdan evvelce neredeydiniz sinemacılar?’ dedi.

Geçmişi ısıtıp ısıtıp gündeme getiren insanlara müsaade etmem diyen Hür, ‘Bergen’in bir küçük kız yeğeni vardı onunla mı mukavele yaptınız? Evliyken kardeşlerinin kalbini mi kırmışım? Konutumun ortasında neler yaşadığımızı biliyorlar mı? Burada ben bu olayları şahsen hayatış bir insanken başınıza bakılırsa tüm Türkiye’ye beni nasıl lanse etmeyi düşünüyorsunuz? Bergen’in ve benim yaşadığım sancılı bağlantıya bu sineması çekmek isteyen Mine Şengöz şahit mi olmuş? Sebeplerini, neden ve niçinlerini anlatsın da kendimi tanıyayım. Benim en küçük oğlum lise öğrencisi. Parmakla sayamayacağım kadar fazlaca kardeşlerim var. Ben kefaretimi ödedim ve daha fazla onların yıpranmalarına ve tahrik edilmelerine asla müsaade vermeyeceğim. Geçmişi ısıtıp ısıtıp gündeme getiren insanlara müsaade etmem kelam konusu değil. Bu hususta hiç kuşkunuz olmasın.’ sözlerini kullandı.

Hukukta bile tahrik indirimi var diyen Hür, ‘Beni tekraren kimsenin kaldıramayacağı durumlarla tahrik eden kişi ve şahıslar yüzünden yapmayacağım bir aksiyon ortasında bulundum. Kefaretimi de ödedim. Sinemacılar; artık bana 83 milyon bireye palavrayla dolu senaryoyu filmleştirip çocuklarınla birlikte bedelini “yine mı öde!” diyorsunuz? Kim verdi size bu hakkı? Ben gülüyorum size!’ dedi.