Tekvandoda Avrupa Üçüncüsü Yiğit Ali Akkoç Gözünü Tepeye Dikti!

Beykozlu

Member
Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan 15 yaşındaki Yiğit Ali Akkoç, maksatları hakkında açıklama yaptı. Akkoç, tepede yer almak istediğini belirtti.

Çorlu’da çalışmalarına devam ediyor

Yiğit Ali Akkoç, Tekirdağ’da arkadaşına özenerek 5 yıl evvel başladığı tekvandoda çeşitli dereceler elde etti. 25-28 Kasım’da Malta’da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan 15 yaşındaki Akkoç, gelecek yıl düzenlenecek dünya şampiyonası için Çorlu Çok Gayeli Spor Salonu’nda çalışmalarına devam ediyor.

Akkoç açıklama yaptı

Milli atlet Yiğit Ali Akkoç yaşadığı tecrübe ve elde ettiği derece hakkında açıklamada bulundu. AA’ya konuşan Akkoç, epeyce büyük bir deneyim edindiğini tabir etti.

“Heyecanlı olmama karşın maçı aldım”

Yiğit Ali Akkoç, “Avrupa şampiyonasındaki birinci maçım her atlet üzere benim için de heyecanlıydı. Heyecanlı olmama karşın maçı aldım. İkinci maçım Sırbistanlı rakibimleydi ve rahat bir biçimde yendim” sözlerini kullandı.

“Türk bayrağını dalgalandırmak gurur vericiydi”

Sözlerine devam eden Akkoç, “Hırvatistan ile olan maçımda gerideydim ancak o maçı da kazandım. Yarı final maçında heyecanım biraz arttığı için bende baskı yaptı ve yenildim. Avrupa şampiyonasında üçüncü olarak Türk bayrağını dalgalandırmak gurur vericiydi” formunda konuştu.

“Bundan daha sonra şampiyon olmak istiyorum”

Akkoç, “İlk kere katıldığım Avrupa Sampiyonası’nda kürsüye çıkmak, bayrağımızı dalgalandırmak onur vericiydi. Bundan daha sonra Avrupa’da birinci olup dünya şampiyonasında da derece yaparak şampiyon olmak istiyorum. Hocam ‘her vakit emek veren, çalışan kazanır’ kederi. Ben de emek verdiğimi düşünüyorum. Daha epeyce emek vererek daha hoş dereceler elde edeceğim” dedi.

Antrenörü konuştu

Yiğit Ali Akkoç’un antrenörü Erdal Duman da açıklamalarda bulundu. Duman, atletinin birinci sefer katıldığı milletlerarası şampiyonadan madalya ile dönmesinin sevindirici olduğunu lisana getirdi.

“Bundan daha sonraki gayelerimiz daha büyük”

Duman, şunları kaydetti: “Yiğit, Avrupa şampiyonasında ülkemizi ve vilayetimizi epeyce hoş biçimde temsil etti. Oradan üçüncülükle döndü. Ulusal ekibimiz da grup halinde ikinci oldu. Büyük bir muvaffakiyet sergilediler. Bu şampiyonada kısmetimiz bu kadarmış, bundan daha sonraki amaçlarımız daha büyük. İnşallah Yiğit ve başka atletlerimizle ülkemize madalyalar kazandırmaya devam edeceğiz”