Yeşil lider Omid Nouripour, görevde kalmayı sorguladı

Yenilmez

Active member
Yeşil lider Nouripour, korona enfeksiyonundan sonra Uzun Covid’e yakalandı. Yük, parti ofisinin icrasını tehlikeye attı.

Yeşil lider Omid Nouripour, uzun süredir devam eden Kovid hastalığı sırasında görevde kalmayı sorguladı. Salı günü Tagesspiegel’e verdiği demeçte, “Partimin başkanından talep ettiklerinin hakkını verip veremeyeceğim sorusuyla giderek daha fazla ilgileniyordum” dedi. “Sınırları zorlayamayacağınız, ancak yapmanız gerekenler olduğu hissine kapılıyorsanız, kendinizi sorgularsınız.”

Nuripour baharda korona virüsüne yakalandı. Gazeteye verdiği demeçte, günlerce yataktan çıkmadığını, ancak yine de parti başkanı olarak işi yürütmeye çalıştığını söyledi. “Sürekli bitkindim. Beni fiziksel sınırlarımın ötesine itti.”

Nouripour: “Her şey bir anda tersine döndü”

Akut hastalıktan sonra Yeşil patron, kendi ifadelerine göre aylarca baş dönmesi yaşadı. “Siyasi görüşmelerde oturuyordum ve her şey aniden, bazen bir dakikalığına değişti” dedi. Durumu ilk iki ayda düzelmedi. “Bunun durup durmayacağını merak etmeye başladım.” Semptomlar yalnızca siyasi yaz tatilinde azaldı.

Gömülü içerik simge resmi

Göm

Nouripour, üst düzey siyasetteki hastalıklar ve zayıflıklarla uğraşma konusunda eleştireldi. “Şirket kişisel meseleleri pek umursamıyor” dedi. “Temel olarak, siyasette kişiler arası ilişkiler konusunda daha fazla farkındalığa ihtiyacımız var.”

Avrupa Parlamentosu Üyeleri için iş yükü çok yüksek

Yeşil siyasetçi, milletvekillerinin iş yükünün çok fazla olduğunu ekledi. “Bunu öylece atlayamazsınız. Ancak trenin onlarsız hareket edeceğinden korkan birçok politikacı da var ve bu doğru. Tren beklemez.”

Nouripour, profesyonel ortamda üç aylık ebeveyn iznini kendisi gizledi: “Yeni doğmuş bir bebeğe baktım ve aynı zamanda toplantılardaki ve gruplardaki tüm oylamaları koordine ettim” dedi. “Bu üç ay cehennem gibiydi, çünkü kimse benim yokluğumu farketmemeli.”